superpratik

Ev

Kişisel

Özel Ders

Tadilat

Temizlik

Fotoğraf

Tamirci

Organizasyon

Nakliye ve Taşıma

Bizden Haberler

Ev dekorasyonunda 2017 trendleri

Tarih : 15-12-2016

Ev dekorasyonunda 2017 trendleri

Modacılar, iç mimarlar, trend uzmanları 2017 yılının modasını belirledi. Ev dekorasyonunda moda renkler ve malzemeler neler? Yeni yılda evinize hangi kumaş hakim olacak? Hangi renk duvarlarınızı süsleyecek?  Bu aralar evinizi yeniliyorsanız yeni yılın trendlerini göz ardı etmeyin.

Uzmanlar insanların kişilik özelliklerine göre renk pantonesi oluşturmuş. Kendine güvenli olanlara ayrı tonlar, rahatlığı sevenlere ayrı tonlar… Ve adeta beste yapar gibi seçilmiş renkler ise üçüncü gruba alınmış

Pişmiş toprak yine revaçta

Tuğla, kiremit gibi pişmiş topraktan yapılan malzemeler 2017’de revaçta. Doğal ve mat görünümlü bu malzemeye banyolarda, şömine duvarlarında sık sık rastlayacağız. Bu tonlar beyazın tahtına oturacak.  Rustik dekorasyonda da ön plana çıkan tuğlalar, iç mekanlara sıcaklık ve karakter katacak.

Mantar pano dokusu geri dönüyor

Daha çok duvar panosu olarak kullandığımız mantar dokusu geri dönüyor. Ofis ya da çalışma odalarımızın duvarına asıp üzerine notlarımızı iğnelediğimiz panolar farklı kullanım alanlarıyla yeniden karşımızda.Evlere sıcaklık ve farklı bir doku katan mantar, gürültü emici olarak da iyi bir malzeme. Sehpa ya da masada da tercih edilecek.

Koyu yeşilin muhteşem dönüşü

Koyu maviler, baharat tonlu kırmızılar, limon yeşilleri 2017’de sık sık karşımıza çıkacak tonlar. Ancak öyle bir renk var ki baş tacı olacak gibi görünüyor. Dekorasyonda gece mavisi ve asker yeşiline veda ederken koyu yeşil evlerimizin baş köşesindeki yerini alacak.Koltuk veya minderlerde dahi kullansanız, vurgulayıcı ton olarak odanıza derinlik katar ve  pastel tonlara canlılık getirir bu renk.

Teknolojiden kaçış!

Teknolojinin yaşam alanlarımıza hakimiyetine tepki duyan ve bundan kaçmak isteyenler için bir ihtiyaç; kaçamak köşeleri.Bilgisayar ve akıllı telefonlara harcadığımız vakti düşünürsek, kendimize ayırdığımız vaktin azlığını fark edebiliriz belki. Bir kitap okumak, gündüz şekerlemesi yapmak ya da sadece uzanmak. Biraz dikkatli düşünürsek bunlardan, eskiye oranla ne kadar uzak düştüğümüzü görebiliriz. Evin herhangi bir köşesinde huzuru bulmanın, dinlenmenin ve arınmanın değerini mutlaka hatırlamalıyız!

Odalara mücevher ışıltısı yayılsın

Pembe ve mavi pastel tonlar, günışığında dekorasyonunuzun gözdesi olsa da, metaller, uzay, yıldızlar, bulutlar ve evrenin dokusunu taşıyan renkler 2017’de evinize hakim olacak. Adeta X-ışını malzemeler, şeffaf kumaşlar, ipekler odanıza romantizm ve iyimserlik katacak.

Koyu mavi okyanus derinliği

Maviden vazgeçmek zorunda değiliz. Özellikle yüksek tavanlı evlerde vurgu noktasıdır okyanus mavisi.Duvarlarda da aynı etkiye sahip koyu mavi, evinize nötral bir hava getirecek.

Kışkırtıcı limon yeşili,

Zemin rengi olarak limon yeşili tercih etmek cesaret ister. Ama bakın ne de güzel yakışmış!…Ya da bırakın limon yeşili, mobilyanızda vurgu renginiz olsun…