superpratik

Ev

Kişisel

Özel Ders

Tadilat

Temizlik

Fotoğraf

Tamirci

Organizasyon

Nakliye ve Taşıma

Bizden Haberler

EVİNİZİ KIŞA HAZIRLAYIN

Tarih : 15-12-2016

EVİNİZİ KIŞA HAZIRLAYIN

Yün Etkisi

Soğuk havaya rağmen evlerde keyifli bir kış geçirmek için küçük dokunuşlarla eve sıcaklık katmak mümkün. Örneğin, kışın televizyon karşısında uzanırken kullandığımız battaniyeler, dekorasyon için de önemli bir parça. Koltukların üzerine atacağınız örme battaniyeler yumuşak dokusuyla rahatlık hissi, görüntüsüyle de sıcak bir atmosfer yaratır. Oturma odası ve yatak odasında kullanacağınız halılar veya kilimler de desenleri ile dekoratif hava katar ve sıcak yuva hissinin tüm eve yayılmasını sağlar.

Doğal Ürünler

Yeni yılın habercisi küçük çam ağaçlarıyla hem evinize yeşillik katabilir hem de ağacın kozalaklarıyla yapabileceğiniz mumluk, kapı veya masa süsü gibi tasarımlarla evinizdesıcak bir ortam yaratabilirsiniz. El yapımı yastık kılı arı da kış aylarında evinizi ısıtacak seçeneklerden biri. Koltukların üzerinde kullanacağınız turuncu ve kırmızı renklerdeki yastıklar ile güneşi anımsatan bir görüntü elde edebilirsiniz.

Küçük Dokunuşlar

Çok fazla uğraşmadan evinize yenilik ve canlılık hissi katmak istiyorsanız, ışık seçimini doğru yapmanızda fayda var. Salonunuzun, yatak odasının ya da evin giriş bölümünde kullanacağız bir lamba ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca birbirinden farklı renk ve şekillerde birkaç mumu gruplayarak hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Daireniz Küçükse

Küçük alanları kullanışlı ve konforlu yaşam alanlarına dönüştürmek için doğru duvar rengi kullanımı ile dekorasyona başlayabilirsiniz. Küçük mekânlarda açık pastel tonlar kullanılarak daha geniş ve ferah alanlar yaratılabilir. Duvar kâğıdını tercih ediyorsanız, kâğıdı tüm duvarlar yerine sadece tek bir duvara uygulayarak hem dekoratif hem de ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Alanların olduklarından daha geniş algılanmasını sağlayan diğer faktörler ise mobilyalarve aksesuarlar. Duvar rengine yakın renklerde seçilmiş dolaplar, duvar ile bütünleşip odanın olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Işığı yansıtacak noktalarda ayna kullanımı ise salonlarda genişlik hissi yaratır. Ayrıca pencerelerde jaluzi ya da katlanır perde kullanımı ve dikine çizgili halı desenleri ortama derinlik katar.