superpratik
Profesyonel Nasıl Çalışır ?

Müşteriler için ipuçları :

Profesyonelin değerlendirmesinde neye bakmalısınız ?

Profesyonellerin profillerini incelemek işinin kalitesini daha iyi anlayabilmeniz ve hizmet almak için seçeceğiniz profesyoneli seçmenize yardımcı olur. Değerlendirme ve yorumlara bakarken birkaç noktayı göz önünde bulundurmanızda fayda var ;

Değerlendirmenin içeriği

Değerlendirme & yorumları okurken önceki müşterilerin hizmet aldıkları profesyonele ait ; zamanında iş tamamlaması, teknik kapasitesi, yetkinliği, lisansının olup olmaması ve profesyonelliği hakkında söylediklerine bakmanız faydalı olacaktır.

Değerlendirmeye verilen cevap

süperpratik üzerinde müşteriler alınan hizmet kalitesi hakkında değerlendirme yapabildiği gibi, profesyonellerde bu değerlendirmelere dönüş yaparak cevap verebilmektedir, olumsuz bir değerlendirme olduysa bu tür değerlendirme veya değerlendirmelere verilen cevapların ne yönde olduğu yine önemli noktalardan birisi.

Proje-hizmetimin durumunu güncellemek

Projenizi güncellemek, tamamlananları kapatarak devam edenleri belirtmek profesyonelleri bilgilendirmek adına önemli. Güncelleme yaparak, süperpratik üzerinden profesyoneli görevlendirdiğinizi ve işin kapandığını göstermiş olursunuz. Ayrıca, projenizi ertelediğinizi veya süperpratik dışından işinizi çözdüğünüzü belirtmiş olursunuz. Biz ayrıca projenize teklif vermiş olan profesyonellere mesaj göndererek projenin güncellendiği hakkında bilgilendirme yapıyoruz, proje nasıl kapatılır veya iptal edilir hakkında sorunuz varsa lütfen bize destek@superpratik.com adresinden ulaşarak bilgi verin ve size yardımcı olalım.

Profesyonel seçerken beklentileri net olarak anlatmak

İşinizin en başından en sonuna kadar profesyonele beklentilerinizi açık ve net olarak anlatmak çok önemli. Projenizin başarılı olabilmesi ve istediğiniz sonuca ulaşabilmek için başlangıçtan sona kadar beklentinizi ve olması gerekenleri net olarak anlatmak gerekli, istediğiniz sonuca ulaşabilmek için yapmanız gereken kritik noktaları aşağıda bulabilirsiniz ;

Açık ve net diyalog

Süperpratik sunmuş olduğu güvenli görüşme platformuyla profesyonelle kuracağınız iletişimi kolay bir hale getirmektedir. Projeniz hakkında başta olmazsa olmazlar olmak üzere sizin için en uygun zaman planını net bir şekilde anlatın. Örnek olarak evinizin boyanmasında özel bir boya kullanılmasını istiyorsanız veya düğün fotoğraflarınızın düğünden 1 hafta sonra elinizde olmasını istiyorsanız profesyonelin mutlaka bilmesini sağlayın. Yine örnek olarak ev yenilenmesinde eğer elinizde örnek fotoğraflar varsa profesyonelin ne istediğinizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır. Bu tur yönlendirmeler projenizin sonunda ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları önlemenize yardımcı olacaktır. İş devam ederken eğer yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız profesyonele mutlaka aktarın.

Kayıt tutun

Net olarak projeniz hakkında bilgilendirme yapmanıza ek olarak, belirttiğiniz beklentilerinizi kayıt altında tutmakta fayda var, süperpratik mesajlaşma platformu profesyonelle olan diyaloğunuzu kayıt altında tutmaktadır. Ayrıca uzun dönemli yüksek değerli bir hizmet alacaksanız olmasını istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkması durumuna karşı sigorta yapmayı değerlendirmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Profesyonel seçerken iyi değerlendirme yapmak

herhangi bir ürün veya hizmet alırken yaptığınız gibi süperpratik üzerinden profesyoneli seçerken de aynı şekilde iyi bir değerlendirme yapın

Detaycı olun

Profesyonel seçiminde en iyi sonucu alabilmeniz için değerlendirmeler, puanlamalar, rozetler, geçmiş iş resimleri gibi size bir çok unsuru sunuyoruz, normal koşullarda süperpratik dışında normal hayatınızda bir satın alma planladığınızda yada profesyoneli görevlendirdiğinizde olduğu gibi iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. ek olarak "kırmızı bayrak" a dikkat etmenizi öneriyoruz iki kere düşünmenizi sağlayacak bu özellik de neler olabilir ; birden çok kez müşteri talebi için rekabetin çok altında açıklanamayacak şekilde düşük fiyat veren, lisansını gösteremeyen profesyonelleri ifade eder.

Ödeme ve proje detayları

Profesyoneli görevlendirdiğinizde ödemenin nasıl olacağını ve özellikle belirteceğiniz olmazsa olmazların ne olduğunu belirtmek çok önemli. büyük bir evin yenilenmesi işinden bahsediyorsak kontrat yapmakta fayda var. 1 kerelik ev temizliği küçük bir odanın boyanması gibi nispeten daha küçük işler için ise profesyonelle yine de detayları görüşmekte fayda var. Ön ödeme ve kapora gibi ödemeye ait detaylar ile ek ücretlerin çıkıp çıkmayacağından emin olun.ve makbuz ve fiş almaya özen gösterin.

Profesyonelin profilinde ne görmeyi beklemeliyim ?

Süperpratik ; Profesyonel seçiminizi kolaylaştırabilmek için profesyonellerin profillerini tam olarak doldurmaları, işleri ile alakalı lisans ve resimleri eklemeleri için yönlendirmelerde bulunur. bu bilgiler profesyonelin tecrübe ve geçmiş işleri hakkında size bilgi vererek yardımcı olur.

Fotoğraf ve videolar

Profesyoneller geçmiş de yapmış olduğu işlere ait fotoğraf ve videoları profillere ekliyor, bu örnekler sizlerin projeleri tamamlandığında nasıl olacağı hakkında size fikir verebilir, eğer aradığınız iş örneklerini fotoğraflar arasında bulamadıysanız profesyonele sormaktan ve istemekten çekinmeyin.

Profil Rozeti

Profesyonelinin profilindeki kredibilite kısmında bulunan Bronz, Gümüş ve Altın rozet profesyonelin profilinin ne kadar dolu olduğunu doluluk oranını gösterir.

Diğer profil bilgileri

Profesyonellerin video ve resimlerine ek olarak, kaç yıldır bu işi yaptığı, süperpratik üzerinden kaç kez görevlendirildiği, şirketinde kaç kişi çalıştığını görebilirsiniz. Ayrıca ek olarak süperpratik güçlü bir geçmiş performans değerlendirme sistemi ile geçmiş performansını net olarak görebilirsiniz

Diğer profil bilgileri

Profesyonellerin video ve resimlerine ek olarak, kaç yıldır bu işi yaptığı, süperpratik üzerinden kaç kez görevlendirildiği, şirketinde kaç kişi çalıştığını görebilirsiniz. Ayrıca ek olarak süperpratik güçlü bir geçmiş performans değerlendirme sistemi ile geçmiş performansını net olarak görebilirsiniz

Süperpratik rozetleri

Geçmiş kontrol rozeti;

Son altı aya ait geçmiş kontrol /adli sicil kaydı temiz belgesidir.

Ayın en iyisi rozeti

Her kategoride işini en iyi şekilde yapmış olan profesyonelleri ayın en iyisi olarak değerlendirmekte.

Bronz, Gümüş ve Altın Profiller

Süperpratik, profesyonelleri zaman ayırarak işlerini büyütmelerine destek olduğu için Bronz, Gümüş ve Altın rozetler vererek ödüllendirir. profil resmini yüklemek, e mail adresini güncellemek, profiline telefon numarasını ve lisansını eklemek, işine ait bilgi ve belgeleri eklemek gibi.

Lisans rozetleri

Lisans rozeti profesyonelin yaptığı işe ait; diploma veya lisans gibi bir yetkinlik belgesi olup olmadığını göstermektedir. İş lisansı profesyonelin resmi olarak ilgili iş dalında işini yapma yetkisi olduğunu gösterir. ancak yetenek ve tecrübeleri ise tesisat tamiri, elektrik ustası gibi sertifikalar destekler bu sertifika& lisanslar profesyonelin işi yapabilmesi için gerekli eğitimi aldığını ve sınav varsa geçtiğini gösterir hatta çıraklık diploması gibi farklı uzmanlık göstergeleri profesyonel hakkında bilgi verir.

Sigorta

süperpratik hizmet kategorileri için özellikle yüksek değerlemeli projeler için kontrat ve sigortalama yapılmasını önermektedir.