superpratik
Profesyonel Nasıl Çalışır ?

Profesyoneller için sıkça sorulan sorular :

Müşteri taleplerine nasıl teklif vereceğim ?

1. Ekranın sol üstünde bulunan üye girişten giriş yapın


2. Profesyonel hesabımı seçin


3. Süperpratik bildirimlerimlerinden veya açık projerden, bana uygun ilanları ve teklif vermek istediğiniz projei seçin.4. Teklif ver'e tıklayın5. Ücret kutusuna vermek istediğiniz ücret teklifini yazın


6. Ekspertiz alanı zorunlu değildir keşif için expertiz talebiniz var ise buraya yazabilirsiniz


7. İş teslim süresi kısmına işi kaç gün içerisinde yapabileceğinizi yazın


8. Açıklama kısmına, verdiğiniz teklif ile ilgili detayları yazabilirsiniz,( kullanılacak malzeme kalitesi, verdiğiniz teklifin süre ve malzemeye göre değişme ihtimali var ise mutlaka bu alanda belirtin


9. Eğer yeterli krediniz veya geçerli teklif paketiniz var ise, teklifi göndere basarak teklifinizi müşterinize ulaştırabilirsiniz


10. Eğer kredi veya teklif paketiniz yoksa aşağıdaki şekilde ilerleyebilirsiniz


11. Verdiğiniz teklif 20.000 TL nin altında ise herhangi bir ek komisyon ödemezsiniz


12. Verediğiniz teklif 20.000 TL üzerinde ise işi almanız durumunda sözlü anlaşma veya sözleşme imzalamanız ardından, aşağıdaki komisyon tutarının www.superpratik.com hesabına yatırılması gerekmektedir.


Eksik Bilgilerimi Nasıl Tamamlayabilirim?

Profil bilgilerinizi güncelleme


Hizmet Bölgelerinizi ekleme ve güncelleme


Uzmanlık Alanlarınızı ekleme


Adres bilgilerinizi güncelleme


Belgelerinizi ekleme ve güncelleme


Firma Resimlerinizi ekleme


Referanslarınızı ekleme ve güncelleme

Neden Teklif Paketi paketi almalıyım ?

Teklif Paketleri, size sınırsız teklif verebilme ayrıcalığı kazandıran avantajlı paketlerdir. Örneğin 75 TL'lik 1 Aylık Teklif Paketi satın aldığınızda 30 gün boyunca hiçbir engelle karşılaşmadan istediğiniz projeye teklif verebilirsiniz. Aynı şekilde 3 Aylık, 6 Aylık veya 12 Aylık avantajlı Teklif Paketlerimizi satın alarak, paket süresi bitimine kadar sınırsız sayıda teklif verebilirsiniz.

Teklif Paketimin süresi dolar mı ?

Teklif Paketinizin süresi, satın almış olduğunuz paketin bitiş tarihinde sona erer. Bu yüzden paketinizi satın aldıktan sonra, size uygun olan bütün projeleri inceleyip teklif vermenizi öneriyoruz. Ne kadar çok projeye teklif verirseniz işi alma ihtimaliniz o kadar artacaktır.

Teklif Paketimi her gelen müşteri talebinde kullanmalı mıyım ?

Size uygun olduğunu düşündüğünüz bütün projelerde Teklif Paketinizi kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Teklif Paketim bittiğinde ne yapmalıyım ?

Yeniden Teklif Paketi satın alabilirsiniz.

Neden kredi paketi almalıyım ?

İlk olarak hoş geldin hediyesi olan 5 Kredi ile başlayacağız, ilk paketi kullandıktan sonra ne kadar ihtiyacın olduğuna karar verebilirsin. Kredi paketi almadan da iş için ihtiyacın olan kredi miktarı adedi kadar satın alım yapabilirsin ancak, %40 varan avantajlı paketlerimizle ilerlemen teklifini müşteriye daha uygun fiyatla ulaştırmanı sağlayacağını belirtmek isteriz.

Kredi paketimin süresi dolar mı ?

Kredilerin süresi dolmaz ne zaman istersen o zaman sana uyan işte kullanabilirsin.

Kredilerimi her gelen müşteri talebinde kullanmalı mıyım ?

Kredilerinizi teklif gönderirken kullanırsınız, gelen teklifi size uymadığını düşündüğünüzde pas geçebilirsiniz.

Kredim bittiğinde ne yapmalıyım ?

Yeniden kredi paketi alabilirsiniz.

Süperpratik kredisinin iade edilmesi

Eğer teklif verdiğiniz projede müşteri farklı bir profesyoneli seçerse, kullanmış olduğunuz krediden iletişim bedeli kesildikten sonra kalan kredi, 5 iş günü içerisinde süperpratik hesabınıza iade edilir. Eğer proje müşteri tarafından iptal edilirse, kullandığınız kredinin tamamı iade edilir. İade edilen kredinizi yeni tekliflerinizde kullanabilirsiniz. Süperpratik Bildirimlerinizi kontrol ederek iade edilen kredinizi profil sayfanızda görebilirsiniz.

Profesyonel Profil sayfası ve Profesyonellerden istenen bilgi ve belgeler

Hizmet kalitemiz ve müşterilerimize daha güvenli hizmet sunabilmek için üye olacak profesyonellerimizden profil bölümünde bilgi ve belgelerim alanında istenen bilgi ve belgeleri eklemelerini istiyoruz, bu alana yapacağınız eklemeler sayesinde profil sayfanızı ziyaret edecek müşteriler firmanız hakkında bilgi sahibi olabilecektir. (Gizlilik politikamız gereği, belgelerin imaj ve görüntülerini sadece profesyonelin kendisi görebilir, müşteriler sadece belgelerin olup olmadığını görebilecektir. )

Kredibilite alanı-Rozetler

Kredibilite alanında hizmet verdiğiniz lokasyon, ve rozetleriniz yer almaktadır. Rozetlerde ; süperpratik üzerinden kaç kez iş yaptığınız, geçmiş kontrol kaydı, yaptığınız işe ait lisans veya diploma sahibi olup olmadığınız bilgileri ile profilizin gold, bronz veya gümüş renkte olduğu gösterilmektedir.

Rozetler; Gold, Bronz ve Gümüş

Süperpratik üzerinden gerçekleştirdiğiniz iş adedi, profil doluluk oranı, yapılan işe ait diploma veya lisans olup olmadığı, geçmiş kontrol kaydı (adli sicil belgesi), üç referans, müşteri değerlendirme adedi ve içeriğine göre belirlenmektedir.

Süperpratik Referans sistemi

Başka bir profesyoneli süperpratik'e nasıl önerebileceğinize bakalım ( hesabınıza 10 kredi eklensin ) Müşterilerimizin iyi hizmet alması ve bunu sağlamak üzere hizmet veren kaliteli firma sayısının artmasına önem veriyoruz, dolayısıyla eğer sizin gibi süperpratik sistemini kullanacağını düşündüğünüz firma veya profesyoneller varsa ve süperpratik e üye olmaları ve ilk kredilerini kullanmaları durumunda size tek seferlik otomatik olarak 10 kredi yüklüyoruz. Referans ödül programına kayıt olmak için referans linkini tıklamanız gerekiyor. önerdiğiniz kişiye üye olması için referans linkini yönlendirin Referans olunan profesyonelin süperpratik kredisi satın alarak ilk teklifini göndermesi sonrasında sizin hesabınıza 10 bedava krediyi yükleyelim.